Butik

Tomasz Kucina
Butik-
—————-
Ma serce z przeceny
oczy głodnego kojota
i zawsze
przenika przez szklane drzwi

Wierzy w spirale sukienek
wirują w Jej oczach jak pole magnetyczne
znad stojana

Kolejna okupacja
Obrotowe wieszaki
tapirują Te oczy, chemiczny zaduch
mobilizuje szept
gdy słyszę słowo :
ZOBACZ !

Dramatyczny zachwyt
który mnie podjudza do nagłego działania

Sięgam po portfel
Już wiem że nie odpuści
neuroprzekaźniki wywierają nacisk
w szkieletowy mięsień
potylicy  

Synapsy ?
Typowa relacja damsko-męska
prawidłowości :
neuro-gruczołowe
euro & gruczoł-krokowy …
Niech będzie

Podstępny uroczy plan :
Swoje pieniądze zamelinuje
w tamtych szpilkach
Udaje-że ich nie widzi …

…Na razie.
——————–

11 Komentarze

  • Niech będzie, że obserwacje ;) To bliższe prawdy, świat jest szałem zakupów. A tu za pasem święta, Panie chcą wyglądać z klasą-zresztą permanentnie.
   Technologia Kobiety tego wymaga. Pozdrawiam Ciebie również, dziś totalny brak czasu :)

 1. Technologia Kobiety prawisz…mniemam, że wiele kobiet tej technologii się wymyka. Nie generalizuj na podstawie studium przypadku ;) Nie oznacza to, że nie znam tego zjawiska opisanego w wierszu.Czasem zwyczajnie mnie bawi, a czasem przeraża jego bezmiar… Sama lubię czasem poczuć smak przyjemności strojenia się w nowe piórka :D ale nie jest to celem mojego życia, a u tych pań co powyżej a i owszem.
  Miłego Dnia Tomaszu Poeto :)

  • Ja nie napisałem nic o preferencjach Pań, droga Anice :)
   Pisałem o technologii Kobiety.
   Technologia to metoda przygotowania i prowadzenia
   oraz procesu wytworzenia jakiego „dobra”, w tym wypadku procesu „zadbania o Kobietę” przez partnera. To raczej punkt widzenia z perspektywy faceta. Rozumiesz ? To, jakie są powody tego charakterystycznego, typowego myślenia mężczyzny-to można się zastanawiać, deliberować.Sądzę, że powody są rozmaite. Na przykład-takim impetatywem może być-sfera intymna-chyba nie zaprzeczysz ? Akurat takiego „powodu” ośmieliłem się użyć jako środka stylistycznego w tym wierszu :)

  • Rozumiem ;) Miłość obroni się sama, prawda ? Zaimplementuje naturalnie do mężczyzny. Może, masz i rację-nie jestem ekspertem w tych sprawach ;P ;) Niechaj, tak pozostanie-tak bardzo idealistycznie, ja tak właśnie uwielbiam :)

 2. Czy Ty chcesz powiedzieć, że żeby zdobyć kobietę mężczyzna powinien ją obsypać fatałaszkami i świecidełkami? Być może masz rację, ale jak już ją zdobędzie w ten sposób, to niech się zastanowi czy jest zadowolony z tego zwycięstwa…
  …:)…;)

  • Nie akcentuję w tym kierunku-absolutnie ;) Przecież wiersz ma charakter lekko sarkastyczny.
   A odnoszę się tylko do mojego pierwszego komentarza-traktującego o „technologii Kobiety”. Czy zdajesz sobie sprawę Anice, że istnieją takie potrzeby mężczyzny, które skłaniają go do tego typu merkantylnych posunieć ? Ta Kobieta z tego wiersza jest już dawno zdobyta, on zdobył ją zupełnie innymi-”bardziej ludzkimi” i bardziej naturalnymi metodami. Nie używał do tego pieniędzy. Teraz, ma taką potrzebę, by ją uszczęśliwić, a być może jest cyniczny i robi to tylko dla siebie-bo ładnie ubrana Partnerka-pobudza jego zmysły ? To wiersz sytuacyjny-a nie raport ogólnych relacji między Kobietą a facetem, tym bardziej to nie analiza i typizacja Kobiety :) Tyle mogę podpowiedzieć. Analiza należy do Ciebie. Masz do tego niepodważalne prawo :)

 3. Trochę Cię podpuszczam w komentarzach, bo temat relacji między kobietą i mężczyzną należą do moich ulubionych. Jest tak złożony ile istnieje par na tym świecie.Niezwykle interesujący. Można wiele na ten temat wymienić myśli i poglądów.
  Wiersz potraktowałam jako stop-klatkę pewnej relacji, która natychmiast uruchomiła różne skojarzenia i perspektywy ;)

  • Bardzo dobrze. Lubię Twoją inteligencje, w ogóle dlatego z Tobą konwersuję.
   Nie dopuszczam prawie żadnych komentarzy, nawet bardzo pochlebnych. Poczułem nagłą potrzebę by się z Tobą tym podzielić. To potrzeba chwili. Bardzo naturaIny impuls. Więc przepraszam za tą obcesowość,- i pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.